Galindia Mazury

Czy to cud natury?

Magnes

Magnes

Magnesy neodymowe są stosowane w rozmaitych urządzeniach służących do poszukiwania rozmaitych metali, minerałów oraz innych obiektów. Najczęściej wykorzystuje się je w magnetometrach, które służą do pomiaru sił oraz kierunków pola magnetycznego.

W poszukiwaniach geologicznych i górniczych, magnesy neodymowe są stosowane do znajdowania minerałów posiadających metale, niniejsze jak np. złoto, srebro, miedź oraz dużo kolejnych. W takowym przypadku, magnesy neodymowe są wykorzystywane w przeróżnych rodzajach sond magnetycznych, które pozwalają na precyzyjne wykrywanie oraz zlokalizowanie źródeł magnetycznych.

Innym przykładem zastosowania magnesów neodymowych w poszukiwaniach jest ich wykorzystanie w magnetycznych separacyjnych procesach, niniejszych jak separacja metali ze złomu lub usuwanie zanieczyszczeń z ziarna. W takowym przypadku magnesy neodymowe służą do wyłapywania oraz oddzielania metalowych elementów od innych materiałów.

W poszukiwaniach skarbów magnesy neodymowe mogą również pomóc w znajdowaniu przedmiotów wykonanych z metalu, niniejszych jak monety lub broń. Jednakowoż, w takowym przypadku należy pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż magnesy neodymowe są niezwykle mocne oraz mogą przyciągnąć do siebie nie tylko metale, ale ponadto inne przedmioty lub poniekąd ciało ludzkie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 28.03.2024 07:01:31)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *